AHŞAP TRANSFER KAPLAMA

Alüminyum ahşap desen fırınları, Alüminyum profil üzerinde ahşap ve mermer görüntüsü elde etmek için kullanılmaktadır.

Alüminyum profiller ilk olarak yüzey temizleme işleminden geçtikten sonra özel olarak üretilen elektrostatik toz boya ile kaplanır. Özel  Ahşap desen kaplama işlemi transfer kâğıdı ile kaplanan alüminyumun profillerin uygun sıcaklıkta fırınlanması ile transfer kâğıdındaki desenin profille aktarılması ile gerçekleşir. Film fiziksel olarak atmosferik basınç ve çevre etkenlerine dirençlidir. Ön hazırlık ve fırınlama prosesleri sırasında çevreye zarar vermemektedir.

Tesisimizde folyolar profil yüzeyine  otomatik dikiş makinesi ile kaplanmaktadır. Aynı anda  18 adet profil kaplama kapasitesine sahip tezgahlarda kaplanan profiller,  yüksek güçlü vakum pompası sayesinde vakumlanarak profil içindeki hava dışarı atılır. Profiller tümü ile vakumlandıktan sonra 200°C lik fırında 10 dakika kalmaktadır.  Arzu edilen sıcaklığa ulaşan profil  otomatik olarak dışarı çıkartılır. Profillerin içine basılan basınçlı hava yardımıyla film ve profil birbirinden ayrılarak kaplanmış ürün sistem dışına alınır ve gerekli kalite kontrolleri yapılarak paketlemeye alınır.

7 mt kadar profillere ahşap transfer  yapabilme imkanına sahip tesisimizde  aylık  ahşap transfer kaplama kapasitemiz 150 ton,    yıllık ise  1800  tondur.

ahsap transfer resimleri